Sněm Cechu kamnářů ČR Seč 2022
 

O nás

Vážení návštěvníci stránky Cechu kamnářů České republiky,

prohlížíte si web, který nabízí informace, rady, inspirace a kontakty z oblasti kamnařiny. Naše společenství sdružuje fyzické osoby i právnické subjekty, jejichž společným zájmem je férové podnikání, osvěta a vzdělávání. Najdete mezi námi designéry, projektanty, konstruktéry, řemeslníky, výrobce i obchodníky, to vše často v jedné osobě. Spojuje nás láska ke krásnému kamnářskému řemeslu, vážíme si jeho bohaté historie a jsme přesvědčeni, že kamnář se svým hřejivým dílem patří do moderních časů 21. století. Jen málo oborů je tak široce různorodých a komplexních jako kamnařina. Spojují se v ní aspekty ekonomické i ekologické, estetické i technické.

Naším cílem je dobře odvedená práce, naším nástrojem vlastní kreativita a předmětem našeho snažení ta nejúžasnější baterie, kterou svět kdy stvořil – dřevo. Energie v něm uložená může být využita dobře a účinně, ale může také doslova vyletět komínem. Pokud patříte k těm, kteří přemýšlejí nad smysluplným využívaním obnovitelných energetických zdrojů, a usilujete o vlastní soběstačnost a nezávislost, jste tady mezi kamnáři správně.

Možná, že právě teď se Váš život začíná dělit na dvě hlavní období – čas, kdy jste ještě doma kamna neměli, a na dobu spokojeného soužití s nimi.

Přeji Vám mnoho krásných, dlouhých, hřejivých dnů!

Mgr. Libor Soukup
prezident Cechu kamnářů ČR