Sálavá kachlová kamna s prosklenými dvířky a sálavou stěnou
 

KOK Austria 2015

KOK Austria 2015 - Evropský odborný veletrh pro kamna a bytovou keramiku
Vážení návštěvníci!
jako každý rok bychom Vás i letos chtěli srdečně pozvat na zřejmě nejvýznamnější akci v našem oboru: KOK Austria 2015 spojený s 54. Technickým zasedáním, který se koná ve Welsu v termínu od 28. do 30.01.2015.
Nadcházející KOK Austria se v naší profesi postará v mnoha ohledech o pozornost. Během veletrhu se tak bude potřetí po letech 2006 a 2010 konat VEUKO-Mistrovství Evropy kamnářského řemesla -Euro 2015. V rámci 54. Technického zasedání očekávají pořadatelé podobně vysokou účast jako v minulém ročníku. Přednášky budou opět klást důraz na nová platná zákonná ustanovení a jejich převedení do řemeslné praxe.
Dr. Schiffert bude mít jak ve středu, tak ve čtvrtek přednášku na téma "Nové platné zákonné předpisy - význam pro různé produkty a kamnářské práce". Jaké důsledky budou mít nové předpisy v Německu a v Rakousku na výpočetní kamnářský program nebo na kachlová kamna nám objasní inženýři Josip Zekic a Rudolf Haselböck a to rovněž ve středu. Ve čtvrtek a v pátek podají zprávu DI (FH) Jürgen Kollmann a Ing. Haselböck o nových konceptech zařízení a o UmweltPlus Brennraum v praxi.
Ve středu a ve čtvrtek podrobně představí DI (FH) Anita Wolf a znalec KommR. Gerhard Freisinger nové EKONORMY B 2207 a B 3407. V pátek bude hovořit DI Harald König na téma : "Rozpojení -ale správně". Kromě toho nabízí Rakouské sdružení dodatečnou řadu přednášek u stolu stálých hostů Fliese Technik.
kok2015.jpg (12 KB)V Evropě nezvýznamnější odborný veletrh v naší branži bude obzvlášť zajímavý i z hlediska očekávaných produktových inovací. Nové zákonné předpisy ohledně efektivnosti a omezení emisí byly a jsou také pro dodavatelský průmysl v posledních letech obzvláštní výzvou. Proto budou existovat nové varianty nejen u designu. Nová generace kachlových kamen se bude prezentovat optimalizovanou topnou technologií včetně nových technických řešení pro externí přívod vzduchu.
Pořadatelé doporučují využít elektronickou registraci návštěvníků na domovské webové stránce www.kok-austria.at. Ušetříte si tím delší čekací dobu při vstupu. Na této domovské stránce mj. najdete také plán přednášek a užitečné rady, které si můžete stáhnout na Váš mobil prostřednictvím MesseApp.

Od tohoto roku se budou na každé KOK Austria prezentovat dvě členská združení VEUKO s jedním informačním stánkem a některými vlastními akcemi. V roce 2015 to budou Německo a Maďarsko. Obě země se v těchto dnech ohlížejí na pád Železné opony před 25 lety. Tímto umožněné rozšíření EU na východ otevřelo i v naší branži zcela nové možnosti. Proto se události let 1989 a 1990 budou také odrážet v rámcovém programu. Především při špičkové společenské události "Griaß Euch" - "Zdravíme Vás" - ve čtvrtek večer. Ta také nabídne slavnostní rámec pro vyhlášení vítěze Euro 2015, který si mladí kamnáři ze sedmi zúčastněných zemí VEUKO jistě zaslouží.

Rakouský cech kamnářů, jakožto odpovědný pořadatel, vše připravil pro zdárný průběh veletrhu KOK Austria a můžeme se tedy těšit na příjemnou a informativní návštěvu veletrhu.

Naviděnou ve Welsu!