Sálavá kachlová kamna s prosklenými dvířky a sálavou stěnou
 

Lovili jsme pro náš cech budoucí mladé kamnáře!

Lovili jsme pro náš cech budoucí mladé kamnáře!

Letošní podzim jsme se za cech kamnářů opět zúčastnili 21. ročníku Schola pragensis 2016 - přehlídce profesí zaměřenou především na studenty a mladé lidi, kteří hledají svou profesní dráhu.


loveni.jpg (70 KB)Je velmi důležité právě mladým ukazovat, jaké různé možnosti profesí se jim nabízejí a navíc jsou sdružovány do tradičních cechů.

Náš stánek tak byl ve velmi příjemné společnosti ostatních cechů a řemesel (např. Cech podlahářů České republiky o.s., Cech kamnářů ČR, Cech obkladačů České republiky o.s., Cech klempířů, pokrývačů a tesařů ČR, aj.). Ostatní vystavovatele tvořili ve většině případů střední a odborné školy, přehlídka se každoročně rozšiřuje a letos bylo již přes 400 vystavovatelů a tak bylo důležité účastníky co nejvíce zaujmout.

Proto jsme se rozhodli na náš stánek umístit modely kamen, tak aby byla pro ně naše profese téměř hmatatelná a získali tak jasnou představu, o čem je práce kamnáře. I díky tomu jsme tak mohli odpovídat na jejich otázky ohledně našeho řemesla co nejvíce nejen v teoretické, ale i v jeho praktické úrovni. Jako doprovodný prvek jsme pak měli připravenou zajímavou televizní projekci kamnářských realizací.

Organizátoři navíc podpořili účast v sekci řemesel soutěží - jak vědomostní, tak se jednalo i o zručnost účastníků.

Byli jsme na přehlídce s naším stánkem úspěšní? To nemůžeme s jistotou říct, ale právě díky čím dál větším možnostem výběru studia a profese se musíme učit předávat informace o kamnářském řemesle a byt otevřeni komunikaci s mladými a věřit, že tradice kamnářství si i touto cestou může najít své nástupce!