Sálavá kachlová kamna s prosklenými dvířky a sálavou stěnou
 

Naše vstupy s mikrofonem budily pozornost

FOR ARCH: Naše vstupy s mikrofonem budily pozornost

Vůně guláše připraveného na sporáku ve stánku jednoho ze členů Cechu kamnářů ČR, stejně tak polévka a dobroty upečené v troubě byly esencí pavilonu na letošním For Archu, kde se opět prezentoval i náš cech.

forarchnew.jpg (85 KB)Mezi řadou exponátů a ukázky stavby topidla naživo přímo v cechovním stánku byly hlavní novinkou tematické přednášky přes mikrofon. Lidé je poslouchali nejen ve stánku a jeho bezprostředním okolí, ale také z nedalekého posezení, které sloužilo k odpočinku a občerstvení. Kdo chtěl, mohl se tak dozvědět zajímavé informace například na téma spalovacího vzduchu, rozdílů mezi sálavým a konvekčním teplem, o výrobě kachlů i to, jak a kdy vznikal cech kamnářů a koho sdružuje. Zpestřením byla krátká interview s návštěvníky, kteří měli konkrétní dotazy. Tento způsob prezentace cechu byl jednoznačně zajímavější a působivější, než kdyby tam zástupci naší organizace pouze stáli a čekali, až se někdo na něco zeptá. Dotazy byly povětšinou zaměřené všeobecně, například na rozdíly mezi krbem a kamny nebo kupříkladu zda lze kachlovými kamny vytopit celý dům.

Kromě odpovědí na otázky si návštěvníci cechovního stánku mohli odnést všechna tři dosud vydaná čísla Kamnářského speciálu CK ČR (letos se jich během ForArchu od 20. do 24. září rozdalo celkem zhruba 3 400 kusů), podívat se, jak v přímém přenosu vzniká pod rukama učňů 2. ročníku Střední odborné školy stavební a zahradnické Jarov stavba moderních kachlových kamen s bezroštovým topeništěm, prohlédnout si nejrůznější kachle a také detailně prozkoumat vystavená historická sloupová kamna se střední římsou v kontrastu s kamny super moderního designu s biotopeništěm, vystavený kachlový sporák s jednou troubou i moderní krb s velkoplošnou keramikou.

Výhradně pro členy Cechu kamnářů ČR zajistil předseda Technické komise CK ČR Břetislav Holešínský dva odborné semináře. Přímo pod jeho vedením se uskutečnil seminář o měření topeniště Umwelt Plus ve sporáku v rámci projektu s Výzkumným energetickým centrem v Ostravě, pod vedením Dr. Ing. Venety Zlatarevy, členky asociace energetických auditorů, pak odborný seminář zaměřený na dimenzování topidel s ohledem na tepelné ztráty budov.

Na své si tedy přišli nejen návštěvníci, ale také naši členové. A co na cechovním stánku chybělo? Snad už jen ten hořící oheň.